Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Forum

Tam Versiyon: Bahçe Meslek Yüksekokulu Akademik Yılı Açılışı yapıldı
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Bahçe Meslek Yüksekokulu Akademik Yılı Açılışı yapıldı
Bahçe Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni okulun Seminer Salonunda gerçekleştirildi.
2017-2018 Akademik Yılı Açılış Törenine OKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali İhsan Öztürk, Bahçe Kaymakamı Müfit Gültekin, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, Bahçe İlçe Milli Eğitim Müdürü Üzeyir Aksoy, Bahçe Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bülent Yanıktepe, Akademisyenler ve Bahçe Meslek Yüksekokulu öğrencileri Katıldı.

Açılış konuşmasına Osmaniye şehidi Furkan Aydın ve tüm şehitlerimizi rahmetle anarak başlayan Bahçe Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bülent Yanıktepe, Bahçe Meslek Yüksekokulu’nun kurumsal ve toplumsal birliktelikler gerçekleştirecek her düzeyde işbirliğine açık bir yüksekokul olma hedefinde olduğunu belirtti ve sözlerini “Bilginin güç, bilimsel üretimin üstünlük ve bilgi paylaşımının esas olduğu günümüzde üniversitelerimiz bilgiye erişimi kolaylaştırmak, gelişim ve yenilikçilik esaslı projeleri üretmek, toplumla buluşmak ve belki de en önemlisi, topluma daha fazla katma değer kazandırmakla yükümlüdür” şeklinde tamamladı.

Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, Bahçe İlçesinin geliştirilmesi hususunda yapmış oldukları girişimlerden bahsetti. Bahçe İlçesinin alt yapı sorunlarıyla ilgili iyileştirmelerin hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması için çaba harcandığını ve eğitim öğretim alt yapı anlamında Belediye olarak her türlü desteği vereceğini belirtti.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali İhsan Öztürk, açılış konuşmasında Bahçe Kaymakamlığı, Bahçe Belediye Başkanlığı ve Diğer İdari Mülki Amirlerin Bahçe Meslek Yüksekokulu ile birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdikleri çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Kendi kariyer yolculuğunu örnek vererek hedef belirlemenin öneminden bahseden Prof. Dr. Ali İhsan Öztürk 2017-2018 akademik yılın hayırlara vesile olmasını diledi.
Bahçe Kaymakamı Müfit Gültekin, Türkiye’nin içerisinde bulunduğu zorlu coğrafi konumuna dikkat çekti. Daha bilgili ve üretken olmanın, daha kaliteli eğitim almanın önemine ve gerekliliğine değinerek akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin 2017-2018 akademik yılını kutladı.

Açılış konuşmalarının ardından “Başarı ve Motivasyon” adlı sunumunu paylaşan Psikolog Bahar Yalçınkaya başarı, motivasyon ve farkındalık kavramları ile ilgili bilgiler verdi.

Yalçınkaya sunumlarında; motivasyonun, iç motivasyon ve dış motivasyon olmak üzere iki önemli kaynağının olduğunu, dış motivasyonun daha çok para kazanmak, başkasını memnun etmek ya da cezadan kaçınmak gibi dışarıdan gelen ödüllerden oluştuğunu; iç motivasyonun ise, bireyin kendisi için yaptığı, daha sağlıklı ve daha huzurlu olmak gibi ödüllerden oluştuğunu vurgulayarak sözlerine şu şekilde devam etti:
“Sorun kendinize -ben neden yapıyorum/ neden yapmak istiyorum-cevap sevdiklerinizi memnun etmek, arkadaşlarınızın laflarından bıkmak mı yoksa kendinizi daha iyi hissetmek, daha mutlu olmak mı? Başarmak bir adım değil bir sonuçtur. Sonuca gitmek için adımlar atmaya ihtiyacınız var. Kendinizi suçlayıcı cümleleri bırakıp geliştirici cümlelere geçin ve yapmadıklarınızın sorumluluğunu almaya başlayın.”

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali İhsan Öztürk, katılımlarından dolayı Bahar Yalçınkaya’ya çiçek verdi.
Sunumun ardından açılış töreni sona erdi.